Siedem cennych porad

Siedem cennych porad przed zakupem okien

Wybór odpowiednich okien to trudna decyzja. Zadajemy sobie pytanie: jakie okno jest najlepsze? Które optymalnie spełni przypisane mu funkcje? Lepsze są okna drewniane czy pvc? Poniżej prezentujemy przydatne porady, z którymi warto się zapoznać przed zakupem okien.

Czytaj dalej

Kiedy drzwi otwierane na zewnatrz?

Kiedy można montować drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz

Korzyści z drzwi otwierających się na zewnątrz jest kilka. Zdecydowanie wygodniej i bez przeszkód wychodzi się z domu lub mieszkania. Ułatwiają drogę ucieczki w chwili zagrożenia. Ponadto skrzydło drzwiowe nie zajmuje miejsca w przedsionku, dzięki czemu zyskuje się dodatkową przestrzeń oraz bardzo szeroko otwierają się na zewnątrz, co stanowi udogodnienie w sytuacji gdy trzeba wnieść coś wielkiego, np. meble. W związku z powyższym, tak zamontowane drzwi zewnętrzne wydają się być bardziej funkcjonalne.

Czytaj dalej

Jak dbać o drzwi i okna by służyły przez lata

Porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji drzwi i okien

Aby drzwi i okna służyły nam swoją funkcjonalnością przez lata i zachowały estetyczny wygląd trzeba zadbać o ich odpowiednią konserwację, stosując właściwe zabiegi pielęgnacyjne, do których zalicza się stosowanie specyfików myjących, konserwacja uszczelek oraz smarowanie zawiasów i okuć obwiedniowych.

Czytaj dalej

Wady i zalety okien drewnianych

Okna z drewna - argumenty za i przeciw

Przeciętny nabywca okien, kierując się do sklepu, może poczuć się nieco zagubiony. Dynamiczny rozkwit branży związanej z produkcją okien przyczynił się do tego, że na rynku dostępnych jest wiele produktów o zróżnicowanych cechach i parametrach. Nie posiadając żadnej fachowej wiedzy z zakresu okien, będziemy mieli trudność z dokonaniem odpowiedniego wyboru. Asortyment jest niezwykle szeroki, począwszy od okien drewnianych, skończywszy na wykonanych ze sztucznych tworzyw. Które wybrać, aby być z nich najbardziej zadowolonym? Poniżej prezentujemy zalety i wady okien drewnianych.

Czytaj dalej

Okna w domu energooszczędnym

Praktyczne porady dotyczące okien w domu energooszczędnym

Okna są istotnym elementem architektonicznym każdego projektowanego budynku. Są główną drogę ucieczki ciepła, zaś z drugiej strony wyróżniają się korzystnym współczynnikiem izolacyjności termicznej, co umożliwia wykorzystywanie światła słonecznego, jako alternatywną, darmową i naturalną energię.

Czytaj dalej

SIEDZIBA I KONTAKT

LABRADOOR - BERGEN s.c.
K. Butrym, M. Jakszuk
ul. Santocka 48-49, 71-083 Szczecin
NIP: 851-301-21-65, REGON: 320364651
 
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 91 48 32 092  - zamówienia i pomiary 
tel: 500 258 800 - informacja handlowa
tel: 500 260 040 - informacja, transport
tel: 91 48 32 092 - serwis

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek: 9.00 - 18.00
Wtorek: 9.00 - 18.00
Środa: 9.00 - 18.00
Czwartek: 9.00 - 18.00
Piątek: 9.00 - 18.00
Sobota: 10.00 - 14.00
Niedziela: nieczynne