Siedem cennych porad

Siedem cennych porad przed zakupem okien

Wybór odpowiednich okien to trudna decyzja. Zadajemy sobie pytanie: jakie okno jest najlepsze? Które optymalnie spełni przypisane mu funkcje? Lepsze są okna drewniane czy pvc? Poniżej prezentujemy przydatne porady, z którymi warto się zapoznać przed zakupem okien.

  1. Przed wizytą w salonie warto zaznajomić się z ofertą, aby mieć świadomość o czym mówi do nas sprzedawca, na jakie parametry zwraca uwagę i czemu te konkretne okna nam proponuje. Posiadając chociaż podstawową wiedzę z zakresu stolarki okiennej, łatwiej będzie dokonać prawidłowego wyboru.
  2. Dobrym sposobem na sprawdzenie, jakości usług i produktów oferowanych przez daną firmę jest zrobienie rozeznania w gronie znajomych, czy posiadają okna, którymi jesteśmy zainteresowani. Można tez zasięgnąć opinii użytkowników na forach tematycznych.
  3. Parametry. Niewątpliwie mają zasadnicze znaczenie. Na dodatek istnieje ich bardzo wiele. Dotyczą izolacyjności termicznej, akustycznej, wentylacji powietrza czy trwałości. Warto przedłożyć swoje oczekiwania względem produktu fachowcowi, który pomoże dobrać nam odpowiedni rodzaj okien. Biorąc pod uwagę fakt, ze jest to zakup czyniony na lata i powinien dobrze spełniać swoje funkcje, warto rozważyć zakup droższych okien, by mieć gwarancję niezawodności.
  4. Surowiec z którego są wykonane okna. Aktualnie na rynku dostępne są okna PVC, aluminiowe, aluminiowo-drewniane, drewniane czy z fiberglasu. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Warto zapoznać się właściwości każdego z nich, metodą konserwacji czy też, w których pomieszczeniach najlepiej znajdą zastosowanie.
  5. Kolor okien i klamek. Decyzja o kolorze okien powinna być dobrze przemyślana, by harmonizowała z wystrojem wnętrza. Należałoby też zastanowić się, w którą stronę i w jaki sposób okna będą otwierane (ma to związek z ustawieniem mebli, itp.). Na chwilę obecną producenci oferują nam dogodne rozwiązania, jak okna rozwierane (lewe lub prawe), uchylno-rozwierane, czy uchylne.
  6. Montaż okien. Aby wybrane przez nas okna, dobrze spełniały swoje zadanie muszą być prawidłowo zamontowane. Należy także zwrócić uwagę na ich uszczelnienie. Zwykle robi się to przy użyciu poliuretanowej pianki montażowej, skutkiem czego jest osadzanie się wilgoci. Dlatego zaleca się, by okna były potrójnie uszczelnione. Taki system jest droższy, ale z całą pewnością jest bardzo tolerancyjny wobec różnic temperaturowych pomiędzy wnętrzem domu i otwartą przestrzenią.
  7. Ilość okien w pomieszczeniu. Należy zastanowić się jak bardzo ma być oświetlony nasz dom. Określenie tego pomaga także w wycenie prac. Szeroka inwestycja w nasze okna łączy się zazwyczaj z atrakcyjnymi rabatami. W blokach niestety nie mamy możliwości wyboru, gdyż nie jesteśmy uprawnieni, by ingerować w projektowanie otworów okiennych.

Firma Labradoor ze Szczecina posiada szeroki asortyment zewnętrznych drzwi do domów i drzwi do mieszkań cenionych marek. Ponadto oferujemy drzwi wewnętrzne okleinowane, drzwi szklane oraz drzwi przesuwane, które nie tylko wyróżniają się funkcjonalnością, ale także stanowią oryginalny element dekoracyjny. Niezwykle bogaty wybór dostępnych modeli pozwoli mieszkańcom Szczecina wybrać takie drzwi, które będą idealnym dopełnieniem wystroju wnętrz i harmonizującym z wszystkimi elementami w pomieszczeniu.
Prócz tego na liści oferowanych przez nas produktów znajdują się okna pcv i okna drewniane. Jeśli chcą Państwo nabyć niezawodne okna wykonane z trwałych materiałów, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Uzupełnieniem asortymentu są parapety i rolety, które dopełnią całości. Wybierz z pośród wielu swoje własne okno na świat.
Osoby zainteresowane ofertą zapraszamy do siedziby firmy, gdzie nasi pracownicy służą fachowym doradztwem i pomocą. Klienci, którzy zdecydują się na zakup drzwi w firmie Labradoor Szczecin, mogą mieć pewność najwyższej klasy produktów i usług.

SIEDZIBA I KONTAKT

LABRADOOR - BERGEN s.c.
K. Butrym, M. Jakszuk
ul. Santocka 48-49, 71-083 Szczecin
NIP: 851-301-21-65, REGON: 320364651
 
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 91 48 32 092  - zamówienia i pomiary 
tel: 500 258 800 - informacja handlowa
tel: 500 260 040 - informacja, transport
tel: 91 48 32 092 - serwis

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek: 9.00 - 18.00
Wtorek: 9.00 - 18.00
Środa: 9.00 - 18.00
Czwartek: 9.00 - 18.00
Piątek: 9.00 - 18.00
Sobota: 10.00 - 14.00
Niedziela: nieczynne