• Start
  • Porady
  • Jak dbać o drzwi i okna by służyły przez lata

Jak dbać o drzwi i okna by służyły przez lata

Porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji drzwi i okien

Aby drzwi i okna służyły nam swoją funkcjonalnością przez lata i zachowały estetyczny wygląd trzeba zadbać o ich odpowiednią konserwację, stosując właściwe zabiegi pielęgnacyjne, do których zalicza się stosowanie specyfików myjących, konserwacja uszczelek oraz smarowanie zawiasów i okuć obwiedniowych.

Okna i drzwi PVC

Preparat myjący do ram okien i drzwi z PVC, powinien być odpowiednio dobrany, by nie naruszał chemicznie, czy też mechanicznie powierzchni. Innymi słowy w jego składzie nie może być substancji ściernych i związków chemicznych rozpuszczających i wgryzających się w tworzywo PVC. Powinien cechować się dobrymi właściwościami myjącymi i odtłuszczającymi oraz zawierać środki chroniące przed korozją. Specyfiki czyszczące, zawierające drobiny ścierne lub związki chemiczne mogą przyczynić się do zmatowienie powierzchni ram, powstania mikro porów, do których wgłębia się brud niemożliwy do usunięcia.

Okna i drzwi drewniane

W celu zapewnienia długotrwałego dobrego stanu naszym drewnianym drzwiom i oknom należy je systematycznie oczyszczać i pielęgnować. Warto zaopatrzyć się w specjalistyczny zestaw czyszczący, za pomocą którego utrwali się działania konserwujące. Okna i drzwi warto myć nie tylko ze względów estetycznych, ale również dlatego, aby zanieczyszczenia nie niszczyły ich powłoki. Specjalistyczny zestaw pielęgnacyjny oczyszcza wnikając dogłębnie w pory drewna i prędko wysycha.

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe pomimo estetycznego wyglądu i trwałości także mogą ulec korozji. Niszczenie może być spowodowane na przykład przez spaliny lub wilgotność powietrza. Aby im zapobiec wskazane jest częste usuwanie zabrudzeń i kurzu. Przy niewielkim zabrudzeniu wystarczy powierzchnie przetrzeć miękką ściereczką zwilżoną wodą z dodatkiem łagodnych preparatów, np. płynem do mycia naczyń. W przypadku bardziej utrwalonych zanieczyszczeń, powinno się je usunąć przy pomocy specjalistycznych środków myjących i pielęgnujących. W konserwacji okien aluminiowych znajdą zastosowanie środki konserwujące używane do karoserii samochodowych.

Uwaga! Nie powinno się korzystać z preparatów piorących, kwasów lub kwaśnych roztworów, środków ściernych oraz rozpuszczalników.
Pielęgnacja i konserwacja okuć

Konserwacja okuć to ważny element użytkowania. Aby ich działanie było niezawodne i trwałe należy przynajmniej raz do roku dokonać stosownych czynności:

  1. Elementy okuć występujące w miejscach odpowiadających za bezpieczeństwo, trzeba systematycznie sprawdzać czy są dokładnie i stabilnie przymocowane oraz przeprowadzać kontrole ich zużycia,
  2. ­Wszystkie części ruchome i miejsca przymykowe okuć powinno się smarować lub oliwić,
  3. ­Czyścić tylko specjalistycznymi łagodnymi środkami, bez dodatków kwasów, celem uniknięcia uszkodzeń na warstwie antykorozyjnej okuć,
  4. ­Stosować środki ochronne.

Konserwacja uszczelek

W celu odpowiedniej konserwacji uszczelek, należy na ich wierzchnią warstwę nanieść środek chroniący przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Takie działanie jest szczególnie ważne w okresie zimowym i zapobiegnie przymarzaniu uszczelek do profili. Konieczne jest zastosowanie odpowiedniego preparatu, na bazie żywicy silikonowej.

Firma Labradoor ze Szczecina posiada szeroki asortyment zewnętrznych drzwi do domów i drzwi do mieszkań cenionych marek. Ponadto oferujemy drzwi wewnętrzne okleinowane, drzwi szklane oraz drzwi przesuwane, które nie tylko wyróżniają się funkcjonalnością, ale także stanowią oryginalny element dekoracyjny. Niezwykle bogaty wybór dostępnych modeli pozwoli mieszkańcom Szczecina wybrać takie drzwi, które będą idealnym dopełnieniem wystroju wnętrz i harmonizującym z wszystkimi elementami w pomieszczeniu.
Prócz tego na liści oferowanych przez nas produktów znajdują się okna pcv i okna drewniane. Jeśli chcą Państwo nabyć niezawodne okna wykonane z trwałych materiałów, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Uzupełnieniem asortymentu są parapety i rolety, które dopełnią całości. Wybierz z pośród wielu swoje własne okno na świat.
Osoby zainteresowane ofertą zapraszamy do siedziby firmy, gdzie nasi pracownicy służą fachowym doradztwem i pomocą. Klienci, którzy zdecydują się na zakup drzwi w firmie Labradoor Szczecin, mogą mieć pewność najwyższej klasy produktów i usług.

SIEDZIBA I KONTAKT

LABRADOOR - BERGEN s.c.
K. Butrym, M. Jakszuk
ul. Santocka 48-49, 71-083 Szczecin
NIP: 851-301-21-65, REGON: 320364651
 
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 91 48 32 092  - zamówienia i pomiary 
tel: 500 258 800 - informacja handlowa
tel: 500 260 040 - informacja, transport
tel: 91 48 32 092 - serwis

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek: 9.00 - 18.00
Wtorek: 9.00 - 18.00
Środa: 9.00 - 18.00
Czwartek: 9.00 - 18.00
Piątek: 9.00 - 18.00
Sobota: 10.00 - 14.00
Niedziela: nieczynne