Wady i zalety okien drewnianych

Okna z drewna - argumenty za i przeciw

Przeciętny nabywca okien, kierując się do sklepu, może poczuć się nieco zagubiony. Dynamiczny rozkwit branży związanej z produkcją okien przyczynił się do tego, że na rynku dostępnych jest wiele produktów o zróżnicowanych cechach i parametrach. Nie posiadając żadnej fachowej wiedzy z zakresu okien, będziemy mieli trudność z dokonaniem odpowiedniego wyboru. Asortyment jest niezwykle szeroki, począwszy od okien drewnianych, skończywszy na wykonanych ze sztucznych tworzyw. Które wybrać, aby być z nich najbardziej zadowolonym? Poniżej prezentujemy zalety i wady okien drewnianych.

Okna z drewna z pewnością wyróżniają się walorami estetycznymi. Wielu spośród nabywców przykłada sporą uwagę do tego, by oprócz funkcjonalności ich okna odznaczały się ładnym wyglądem pasującym do wystroju pomieszczeń. Zdecydowanie pozytywnie wpływają na styl wnętrza i poprawiają samopoczucie mieszkańcom.

Pozytywną cechą okien drewnianych jest także ich niska rozszerzalność cieplna za przyczyną wysokich temperatur oraz dobra izolacyjność materiału. Dlatego zatrzymują temperaturę, co w sezonie grzewczym ma zasadnicze znaczenie. Drewno charakteryzuje się też dużą wytrzymałością, dobiegającą nawet 80 lat, naturalnie przy prawidłowym użytkowaniu i prowadzeniu zabiegów konserwujących i pielęgnacyjnych. Dodatkowym atutem drewna jest szybka możliwość zmiany jego koloru, co w przypadku remontu i zmiany barwy ścian czy elewacji, jest doskonałym ułatwieniem.

Niestety potencjalna zmiana koloru niesie ze sobą pewne minusy wspomnianego rozwiązania - konieczność nawrotowego malowania, w szczególności strony nasłonecznionej. Na zakup okien z drewna wpływa również cena, okna te zazwyczaj są droższe ze względu na materiały.

Warto rozważyć także aspekt ekologii, bo właśnie na ten wielu producentów w dzisiejszych czasach kładzie nacisk. Okna z drewna są bardziej ekologiczne od tych wykonanych z innych materiałów. Jednakże trzeba pamiętać, że ekologiczność wiąże się z wycinką lasów pod materiały, a same okna z wyjątkiem drewnianych ram, zawierają także wiele środków chemicznych.

Inną wadą, jaką pod uwagę powinni wziąć nabywający okna do mieszkań świeżo oddanych do użytku, jest podatność drewna na wilgoć. Nie zapominajmy, że nowe budynki zawierają bardzo dużo wilgoci, wobec tego drewniane okno może minimalnie zmienić wymiary. Aby uniknąć problemów z tym związanych, ważne jest aby okno przed montażem było właściwie przechowywane. Warto też korzystać z usług profesjonalnej ekipy monterskiej. Nie ma powodów do zmartwień, jeśli wszystkie normy co do przechowywania i montażu zostawały zachowane.

Poznawszy wady i zalety okien z drewna możemy skierować się do sklepu, bez stresu że sprzedawca zaskoczy nas nowościami. Będziemy także przekonani o słuszności dokonanego wyboru i usatysfakcjonowani zakupem.

Firma Labradoor ze Szczecina posiada szeroki asortyment zewnętrznych drzwi do domów i drzwi do mieszkań cenionych marek. Ponadto oferujemy drzwi wewnętrzne okleinowane, drzwi szklane oraz drzwi przesuwane, które nie tylko wyróżniają się funkcjonalnością, ale także stanowią oryginalny element dekoracyjny. Niezwykle bogaty wybór dostępnych modeli pozwoli mieszkańcom Szczecina wybrać takie drzwi, które będą idealnym dopełnieniem wystroju wnętrz i harmonizującym z wszystkimi elementami w pomieszczeniu.
Prócz tego na liści oferowanych przez nas produktów znajdują się okna pcv i okna drewniane. Jeśli chcą Państwo nabyć niezawodne okna wykonane z trwałych materiałów, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Uzupełnieniem asortymentu są parapety i rolety, które dopełnią całości. Wybierz z pośród wielu swoje własne okno na świat.
Osoby zainteresowane ofertą zapraszamy do siedziby firmy, gdzie nasi pracownicy służą fachowym doradztwem i pomocą. Klienci, którzy zdecydują się na zakup drzwi w firmie Labradoor Szczecin, mogą mieć pewność najwyższej klasy produktów i usług.

SIEDZIBA I KONTAKT

LABRADOOR - BERGEN s.c.
K. Butrym, M. Jakszuk
ul. Santocka 48-49, 71-083 Szczecin
NIP: 851-301-21-65, REGON: 320364651
 
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 91 48 32 092  - zamówienia i pomiary 
tel: 500 258 800 - informacja handlowa
tel: 500 260 040 - informacja, transport
tel: 91 48 32 092 - serwis

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek: 9.00 - 18.00
Wtorek: 9.00 - 18.00
Środa: 9.00 - 18.00
Czwartek: 9.00 - 18.00
Piątek: 9.00 - 18.00
Sobota: 10.00 - 14.00
Niedziela: nieczynne